דיקור סיני לבעיות ברכיים

כאבי ברכיים הן אחת הסיבות היותר נפוצות שבעקבותיה פונים לדיקור סיני.

דיקור סיני לכאבי ברכיים הוכח כיעיל מאוד, דיקור סיני מסייע גם לכאבי ברכיים גם לנפיחות וגם לשיפור התנועה של מפרק הברך, דיקור סיני מסייע לכאבי ברכיים כרוניים ולכאבי ברכיים אקוטיים.

כאבי ברכיים אקוטים יכולים להגרם מסיבות שונות החל ממאמץ יתר כמו הליכה מרובה ואינטנסיבית, פעילות גופנית מוגזמת, עבודה פיזית מאומצת, פציעה, טראומה, חבלה וגיל מבוגר. במצב זה יש כאבי ברכיים חזקים ולרוב גם תהיה נפיחות מקומית.

כאבי ברכיים כרוניים הם כאבים שנמשכים זמן רב אפילו שנים ובד"כ מערבים בתוכם שחיקת סחוסים, קרע ברצועות, קרע במניסקוס, לחץ על פיקת הברך, ולפעמים מסיבות אחרות כמו טראומה, פציעה או חבלה. בגיל מבוגר נפוצים יותר כאבי ברכיים שקשורים לשחיקת הסחוסים אך לא בהכרך, אצל אנשים צעירים נפוצים יותר כאבי ברכיים כתוצאה ממאמץ יתר, מפציעה או חבלה כמו אצל שחקני כדורגל אשר נוטים לסובב את הברך בצורה קיצונית, או כמו אצל שחקני כדורסל שקופצים ונוחתים בצורה לא טובה או מסובבים את מפרק הברך בצורה קיצונית עד למצב של פגיעה במפרק הברך המלווה בכאבים חזקים.
לרוב כאבי הברכיים קשורים למפרק עצמו ומערבים את הסחוסים והרצועות או שהכאבים נובעים מהשרירים והגידים העוטפים את הברך אך חשוב לציין שישנם כאבי ברכיים שמקורם ממקום אחר בגוף כמו מהגב התחתון וגם ממפרק הירך, חשוב להתייעץ עם רופא ולקבל אבחנה על מקור הכאב, במקרים מסויימים איתור מקור הכאב מסייע רבות להצלחת הטיפול.

דיקור סיני לכאבי ברכיים מסייע לרוב סוגי הכאב, ובד"כ כולל מספר טיפולים, מספר הטיפולים בדיקור סיני משתנה לפי סוג הכאב וחומרת המצב.
מבנה הברך:

מפרק הברך בנוי משתי עצמות עיקריות, העצם העליונה שהיא עצם הירך (עצם הפימור) והעצם התחתונה שהיא עצם השוק (עצם הטיביה), בינהם נמצאת הפיקה אשר ממוקמת בקידמת הברך.

בין שתי העצמות נמצאים המיניסקוסים, שהם סחוסים בצורת חצי סהר ומשמשים בעיקר כבולמי זעזועים ומונעי חיכוך בין העצמות.
בקידמת הברך נמצאת הפיקה, מאחורי הפיקה נמצא שק קטן עם נוזלים ושמו בורסה.

מפרק הברך מיוצב ע"י שרירים גידים ורצועות, הרצועות נקראות ליגמנטים וישנם ארבע רצועות עיקריות שאחראיות על היציבות של הברך ואלו הן:

  • הרצועה הצולבת הקידמית ACL – Anterior cruciate ligament
  • הרצועה הצולבת האחורית PCL – Posterior cruciate ligament
  • הרצועה הצדדית חיצונית LCL – Lateral collateral ligament
  • הרצועה הצדדית פנימית MCL – Medial collateral ligament

שתי רצועות הראשונות אחריאיות על התנועה קדימה ואחורה ושתי הרצועות השניות אחראיות על התנועה ימינה ושמאלה. מפרק הברך הוא המפרק הגדול ביותר בגוף האדם אשר צריך להתמודד עם עומסים חזקים מאוד, הוא שותף כמעט לכל תנועה שלנו בפלג הגוף התחתון.

גורמים נוספים אשר יכולים לגרום לכאבי ברכיים:

  • עודף משקל או יציבה לקויה כמו אצל נשים שהולכות לרוב עם נעלי עקב או אצל אנשים הנוטים להיות עם כפכפי אצבע.
  • דלקת פרקים ניווניתOSTEOARTHRITIS שהיא שחיקת הסחוסים ומאוד נפוצה מגיל 60 ויכולה להשפיע גם על מפרקים אחרים.
  • קרע במיניסקוס אשר יכול להוביל להצטברות נוזלים בברכיים ולהתנפחות הברך, בד"כ מלווה בכאב בתנועות מסויימות עם הגבלה בכיפוף.
  • כאבים הנגרמים מלחץ על הפיקה, כאב זה נפוץ אצל אנשים עם נטייה "לנעילת" הברך בעמידה רגילה.
  • טראומה, פציעה או חבלה.


הדיקור הסיני הינו טיפול מדויק עם השפעה מהירה ונחשב לאחד הטיפולים המובילים כיום לכאבי ברכיים וכאבים אחרים.

לקביעת תור חייגו עכשיו 050-200-889