דיקור סיני לשיתוק פנים (פציאליס)

כואב לך ?
מחקרים מוכיחים : "דיקור סיני יעיל מאוד לטיפול בכאבים…"
טיפול בדיקור סיני לשיתוק פנים יכול להפחית כאבים כבר בטיפול הראשון !

שיתוק פנים או שיתוק חצי פנים נגרם כתוצאה מפגיעה בעצב אשר אחראי על התנועתיות באזור הפנים, עצב מספר 7, שנקרא גם עצב הפנים.
התופעה מתרחשת לרוב בין גיל 20 ועד גיל 55, ומוכרת גם בשם פציאליס או Bells palsy על שם הרופא שאיבחן את התופעה לראשונה, דר' בל.

העצב השביעי יוצא מאזור החוליות העליונות סביב האזור התחתון של הגולגולת והוא אחראי על התנועות של שרירי הפנים, הפגיעה בעצב גורמת להעדר תחושה ותנועה בחצי פנים, חוסר יכולת לבצע פעולות כמו לשתות, לחייך, למצמץ, קושי בשליטה על בליעת הרוק, עין דומעת ואיבוד חוש הטעם.

ישנם השערות ששיתוק פנים נגרם לרוב כתוצאה מוירוס ההרפס אך לא תמיד, ישנם וירוסים אחרים אשר יכולים לגרום לשיתוק חצי פנים, ישנם מספר סימנים עיקריים המעידים על שיתוק חצי פנים, בינהם:

  • חסר תחושה של צד אחד של הפנים כולל חסר תחושה בחצי שפה, עין אחת, גבה, בלחי ובאוזן.
  • בד"כ צד הפנים הפגוע יהיה נפול יותר ותהיה בעיה לבצע פעולת הבעה כמו חיוך לדוגמה.
  • דליפת רוק לא נשלטת מהצד הפגוע
  • דמעות מהעיניים מהצד הפגוע
  • חסר יכולת לכווץ את השפתיים וקושי באכילה ולעיסה
  • קושי למצמץ וקושי בסגירת העפעף

דיקור סיני לשיתוק פנים הוכח כיעיל ביותר מכל השיטות, בד"כ מדובר בסדרת טיפולים שכוללת שני טיפולים בדיקור סיני בשבוע למשך 2-3 שבועות או עד העלמות מוחלטת של התופעה.

שיתוק פנים או פציאליס יכול לשבש בצורה משמעותית את אורך החיים בשגרת היום, מדובר בפגיעה פיזית ונפשית כאחד, השינוי במראה הפנים וחוסר היכולת לשלוט בשרירי הפנים גורמת לתחושה מלחיצה ומתסכלת.

מנסיוני, למדתי שככל שמתחילים לטפל בבעיה מוקדם יותר, אחוזי ההחלמה מהירים יותר.

לקביעת תור חייגו עכשיו 050-200-889