רפואת תדרים מנפצת את תקרת הזכוכית של הטיפול הקונבציונלי

הסטורית רפואת תדרים

רויאל ריימונד רייף היה החוקר המודרני הראשון שניסה לפתור בעיות רפואיות באמצעות תדרים. הוא התחיל את ניסוייו בשנות ה-20 של המאה הקודמת וההיסטוריה האישית שלו מהווה דוגמא להתהוות תיאוריות הקונספירציה..

ד”ר רייף נולד כבן למכונאי ומגיל צעיר נמשך לתחומים טכניים. את הקריירה האקדמית שלו הוא עשה בגרמניה בה התמחה בבקטריולוגיה ועבד במעבדות צייס (חברה המתמחה בעדשות ואביזרי ראייה). לאחר סיום לימודיו הוא חזר לסן דייגו בארה”ב.

בסן דייגו, רייף חָבַר לאחד מעשירי העיר שהיה חובב סירות מרוץ מושבע והשתתף תדיר במרוצים השונים, הוא בקש מרייף לבנות עבורו מנוע חדש לסירתו כדי שתנצח במרוצים. רייף בנה עבורו את המנוע הגדול ביותר שנבנה עד כה וגרם לסירתם לנצח בכל המרוצים בהן השתתפה.

לימים, חלתה אשתו של אותו עשיר בהרעלת סלמונלה ורייף סעד אותה ותרם להחלמתה. כאות הכרת תודה, נתן לו חברו העשיר את אורוות הסוסים (שהוחלפו באותה העת למכוניות) באחוזתו, למגורים לו ולאשתו ועזר לו כלכלית בבניית מעבדת מחקר ורכישת ציוד.

רייף הבין שכל מחקר רפואי עתידי יהיה תלוי באפשרות הצפייה בפתוגנים ובחיידקים, ולכן החליט לבנות את המיקרוסקופ הגדול ביותר באותה התקופה. המיקרוסקופ האיר את האובייקטים בפריזמת אור, דבר שהעניק לו רזולוציה מרחבית גבוהה. על-פי עדויות מאותה תקופה, המיקרוסקופ היה בעל הגדלה עצומה שאִפשרה צפייה בוירוסים.

כעת, משהיה יכול לראות ולחקור וירוסים, הוא ניסה למצוא דרכים להכחדתם. רייף ניסה שיטות רבות עד שהגיע לשיטה הטובה ביותר לדעתו, שהיא “לפוצץ” את הוירוסים באמצעות הרעדתם בתדר התהודה שלהם.

לכל חומר יש תדר תהודה – זהו התדר הבסיסי של החומר ותלוי במבנה הכימי והפיזיקלי שלו. אם ירעידו אותו בתדר התהודה, הדבר יגרום בדרך כלל לפירוק המולקולות שלו ולקריסתו.

הדוגמא הידועה ביותר לכך הן זמרות הסופרן שמסוגלות לפוצץ כוסות קריסטל באמצעות קולן (ראו צילומים בלינקים המצורפים).

תוכן עניינים

רפואת תדרים NLS
דורון שוהם - דורון שוהם Ph.D מטפל בדיקור סיני, כוסות רוח ועיסוי הריון, נרות הופי