לאתר את מקור הכאב ולטפל בו

טיפול בכאב

כאב הוא חוויה רגשית בלתי נעימה המהווה מנגנון הגנה על הגוף מפני פגיעה חמורה. בדיקת מקור הכאב ע"י מכשיר מיוחד ומתקדם ברפואת תדרים מבוסס על תפיסת הטיפול ל בגורם לכאב ולא בתסמינים (סימפטומים). כאב משמש כמערכת הגנה על איבר מסוים בעת החלמה מפגיעה, טראומה או ניתוח. מעבר לתחושה הפיזית הנגרמת מכאב קיים ישנה השפעה נפשית ורגשית. ברוב המקרים הכאב פוסק לאחר הטיפול בגורם הבעיה כמו במקרים של החלמה של רקמה עצבית לאחר ניתוח, החלמה משבר וריפוי דלקת. נטילה של משכך כאב אכן מסייעת בהתמודדות עם הכאב לטווח קצר אך אינה מטפלת בגורם וסילוקו, אבחון בתדרים פועל לאיתור מחולל הכאב ולאפשר טיפול ממוקד .

כאב יכול להגרם מסיבות שונות וישנם מספר סוגי כאב, לא אמנה כאן את כל סוגי הכאב אך אסביר את התפיסה הכללית בטיפול בכאבים כאב מבעיה במפרקים ועצמות כמו בפריצת דיסק, בלט דיסק, שחיקת סחוסים הצרות תעלות בעמוד השדרה נקראים מצבים פתולוגים וההתייחסות אליהם היא בהתאם.כאב יכול להגרם מבעיה ויראלית או חיידקית כמו דלקת גרון חריפה, דלקת עיניים, דלקת אוזניים, דלקת בקיבה ובמעיים, דלקת פרקים (על בסיס חיידקי, זיהומית), דלקת בדרכי השתן והנרתיק.

בדיקת מקור הכאב ברפואת התדרים מתבצעת באמצעות מכשיר מיוחד ומתקדם.
המכשיר מאתר את גורם הכאב ולא את התסמינים (סימפטומים) המורגשים.
נטילה של משכך כאב אכן מסייעת בהתמודדות עם הכאב לטווח קצר של מספר שעות אך אינה מטפלת בגורם וסילוקו.

אבחון באמצעות מכשיר התדרים יכול לאתר את הגורם ומקור לכאב בין אם הוא ויראלי  , חיידקי או אחר כמו למשל פריצת דיסק, בלט דיסק, וסיבות נוספות .המכשיר מאפשרגם  לאתר חיידקים בכל אברי הגוף לרבות בבגרון, בסינוסים, בקיבה, במערכת השתן, מערכת המין, כליות.לאחר איתור הבעיה ניתן לטפל במקור הכאב במגוון שיטות טיפול , אם בתרופות מערביות, בתמציות צמחים , דיקור סיני, כוסות רוח, עיסוי או תרופות הומאופתיות וצמחים סיניים. כל אדם יבחר את דרך הטיפול המתאימה לו אולם  שלב האבחון של הגורם לכאב הוא העיקר.

בחורה בשנות העשרים הגיעה אליי כשהיא סובלת כשנה וחצי מדלקות חריפות חוזרות בדרכי השתן. כל פעם שהבעיה חזרה היא קיבלה אנטיביוטיקה שעזרה לתקופה של מספר שבועות , אבל הבעיה חזרה .הטיפול בנטילת אנטיביוטיקה מתמשכת גרם לבעית עיכול ובעיות בריאות נוספות . בבדיקה שערכתי במכשיר התדרים נמצאו חיידקים בשלפוחית השתן אשר ידועים כעמידים לאנטיביוטיקהדבר שהסביר את חזרת הבעיה. בכל פעם שהייתה נוטלת את האנטיביוטיקה הייתה הקלה בשל הקטנת רמת הדלקת אך לא חיסל את הבעיה. לאחר שהחיידקים המעורבים אותרו וטופלו בצורה ספציפית באמצעות צמחים סיניים ותרופות הומאופתיות הדלקת חלפה ולא הופיע שוב.

בדיקת השתן אמנם זיהתה את הדלקת באמצעות הלימפוציטים הרבים שנמצאו (למפוציטים הינם תאי דם לבנים הנלחמים בדלקות ) אבל לא את מקור הבעיה
שהיה חיידק "אי קולי" אשר היה עמיד לאנטיביוטיקה ולרופא לא נותר לרופא אלא לרשום טיפול ב באנטיביוטיקה , טיפול שעזר רק לטווח הקצר בלבד.
יש לזכור כי לעיתים גם ידיו של הרופא כבולות במתן טיפול מתאים ומתאים אותו לתרופות אותם הוא יכול לתת וקיימות בקופות החולים

מקרה נוסף בו טיפלתי באמצעות מכשיר התדרים היה  מציאת מקור כאב ברכיים.

בדיקות מקיפות הכוללות  צילומי סיטי,  MRI ורנטגן ,לא מצאו את מקור הבעיה. לאחר בדיקה במכשיר התדרים איתרתי חיידק בברךשנראה מקור הבעיה .ולאחר הטיפול הכאב חלף לחלוטין. מקרים נוספים שאובחנו  באמצעות מכשיר התדרים הינם רבים ומגוונים בינהם  דלקת חריפה בנרתיק שהופיע שוב ושוב, פטרייה בנרתיק, שחלות פוליציסטיות, כאב גב תחתון שהבסיס שהגורם שלו היה ויראלי, סינוסיטיס כרוני, סחרחורות, מגרנות ועוד..

טיפול נכון מתחיל באבחון מדויק ! נקודה !

תוכן עניינים

רפואה סינית​
דורון שוהם - דורון שוהם Ph.D מטפל בדיקור סיני, כוסות רוח ועיסוי הריון, נרות הופי